OCRsport.hu
Hírek az OCR világából

OCR Eb – Martyin hibátlan teljesítménnyel a 8. lett

0

Sikeres magyar debütálás az OCR Európa-bajnokságon! A dániai Esbjerg adott otthont az idei OCR Európa-bajnokságnak, amely a magyar terepakadályfutók számára sporttörténelmi volt. A magyarok ugyanis – a hazai szövetség megalakulása után – először indítottak versenyzőket ilyen nagy versenyen.

Erdősi Tímea Terézia és Martyin László 15 kilométeren indult és mindketten célba értek.

„Hihetetlenül kemény a verseny. Örülök, hogy mindketten egészségesen beértek, Laci hibátlanul teljesítette 15 kilométer 52 akadályát, Timi 10 százalékos rontással zárt, úgyhogy büszke vagyok rájuk. Számunkra elsősorban a tapasztalatszerzés volt a cél ezen a kontinensbajnokságon” – összegzett Zimányi Gábor csapatvezető.

Martyin hibátlan teljesítése a 8. helyre volt elég, ami kimagasló eredménynek számít – tudtuk meg Rozina Tamástól, a Terepakadályfutó Szövetség (TEFUTSZ) alelnökétől.

„Ez az Európa-bajnokság sporttörténelmi volt számunkra. Örülök, hogy tudtunk versenyzőket indítani, és annak meg különösen, hogy nem vallottunk szégyent. Sőt! Úgy gondolom, hogy a kezdeti lépések után szövetségi szinten sikerült jó alapokat leraknunk. Már az elején eredményes munkakapcsolatot sikerült kialakítani a nemzetközi szövetséggel (OCR), ezt a munkát kell folytatnunk. Ezen a kontinensviadalon is kiderült, hogy ennek a fiatal sportágnak a krémje, azaz az élversenyzők már nem ‘bulifutással’ töltik az idejüket az akadálypályán. Persze fontos a terepakadályfutás szabadidősportos része is, de az elit kategória az igenis prémiumkategóriás sportágnak számít” – mondta az alelnök.

Esbjergben egyébként fesztiválhangulatban zajlott az Eb. A dániai városban több mint 3000 terepakadályfutó állt rajthoz a különböző távokon.